Czym są programy partnerskie (afiliacyjne) i jak na nich zarabiać?

Rozwój internetu stworzył wiele nowych możliwości związanych z rynkiem pracy. Intensywny postęp branży e-commerce, oraz powszechny już dostęp do sieci przełożył się na stworzenie nowych form zarobkowania, wykonywanych zdalnie, przy pomocy internetu, bez konieczności wychodzenia z domu. Rodzajów tego typu pracy jest wiele. Jednym z nich są tzw. programy partnerskie. Mogą w nich brać udział wszyscy użytkownicy internetu. Jak na nich zarabiać?

Czym jest program partnerski?

Program partnerski to współczesne narzędzie marketingowe, dostosowane do potrzeb i charakteru naszych czasów. Program partnerski to swego rodzaju relacja między właścicielem sklepu internetowego i blogerem / wydawcą, której celem jest uzyskanie wzajemnej korzyści. Idea tego przedsięwzięcia zakłada polecanie i promowanie oraz namawianie do korzystania z usług danego sklepu internetowego przez użytkownika internetu, który posiada własną witrynę bądź blog w sieci. W zamian za każdą transakcję, która rozpoczęła się dzięki poleceniu danego użytkownika, osoba, która tego polecenia dokonała, otrzymuje od sklepu wynagrodzenie, bądź w postaci stałej kwoty, która wcześniej została wynegocjowana, bądź w postaci prowizji od kwoty za dokonane zakupy. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu odpowiedniego skryptu, instalującego ciasteczka śledzące ruch wychodzący z Twojego bloga. Skrypt ten jest unikalny dla każdego partnera programu, dzięki czemu łatwo śledzić które transakcje zostały dokonane za jego poleceniem. Jeżeli klient trafi do sklepu poprzez link partnerski zawarty na stronie użytkownika, skrypt odnotuje taką informację i stanie się ona podstawą do naliczenia zarobku dla użytkownika, który ten link zamieścił.

 

Ja swoją przygodę z zarabianiem przez internet rozpoczynałem od uczestnictwa w programie partnerskim, dzięki któremu rozwinąłem wiele serwisów internetowych, a także 2 blogi, które przyniosły zyski umożliwiające na otwarcie własnego programu partnerskiego.

Wybierz sprawdzone programy i ze sprzedającymi się produktami

Rozpoczęcie zarabiania na programach partnerskich należy zacząć od zapisania się do jakiegoś konkretnego programu. Wybór powinien być dobrze przemyślany i rozsądny. Żeby nasza praca była bardziej skuteczna, powinniśmy wybrać program, którego tematyka odpowiada naszym zainteresowaniom, a profil działalności firmy, umożliwia nam promowanie produktów, które łatwo sprzedać. Łatwiej jest również pisać o rzeczach, na temat, których mamy dużą wiedzę. Polecanie i reklamowanie firmy, której działalność dobrze rozumiemy, znamy atuty i korzyści płynące z oferty danej firmy, jest o wiele łatwiejsze. Zaoszczędzimy w ten sposób czas na żmudne dokonywanie researchu przed napisaniem danego tekstu, czy założeniem serwisu.

W jaki sposób można polecać?

Naszym zadaniem jest sprawienie żeby gość naszej strony dokonał zakupów w sklepie, z którym współpracujemy. Sposobów nakłaniania jest wiele. Najprostszymi metodami, ale jednocześnie notującymi najsłabsze wyniki, jest umieszczanie bannerów reklamowych oraz linków na naszej stronie. W ten sposób jednak, jedynie sygnalizujemy naszym odbiorcom istnienie danego sklepu, jednak nie przekonujemy do zrobienia zakupów. Owszem, taka wizyta może zakończyć się zamówieniem, ale korzystając tylko z banneru, ograniczamy swoje narzędzia perswazji. Najbardziej skuteczną metodą na przekonanie do zrobienia zakupów w danym sklepie, jest operowanie dobrej jakości treściami. Pisanie ciekawych artykułów działa przekonująco. Ważne jednak, by artykuł nie namawiał wprost do kupienia, ludzie nie ufają akwizycji. Sposobów na treść, która może przekonać do zrobienia zakupów jest wiele. Najbardziej istotna jest tu wyobraźnia i kreatywność piszącego. Załóżmy, że współpracujemy ze sklepem, który prowadzi sprzedaż kosmetyków. Świetnym pomysłem na nakłonienie do zrobienia zakupów, będzie w takiej sytuacji np. recenzja danego kosmetyku i wskazanie sklepu oferującego prowizję jako najlepszego miejsca na zakup.

Jakie programy partnerskie warto sprawdzić?

Drogerie

1. Kosmetyki naturalne, feromony, wibratory

2. Kosmetyki intymne, suplementy na sprawność seksualną

3. Suplementy diety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *