Jak założyć stronę na silniku WordPress?

Założenie strony własnej strony www to często pierwszy krok do rozpoczęcia swoich działań w sieci. I słusznie, ponieważ bez strony internetowej nie skorzystamy z większości narzędzi i możliwości jakie stworzył dla nas rozwój emarketingu. Od czego zacząć prace nad własną stroną internetową?

Pierwszym krokiem będzie z pewnością wykupienie serwera, oraz domeny. Warto tu porównać wszystkich operatorów w Polsce i wczytać się dokładnie w ofertę oraz opinie na ich temat, oraz testy serwerów. Opierając się na własnym doświadczeniu i testach moich stron, w porównaniu do testów jakie udało mi się znaleźć w internecie, sądzę że jednym z najlepszych rozwiązań jest Linuxpl.com, gdzie otrzymujemy dobry support, szybki i wydajny hosting, oraz dostęp do DirectAdmin.

Na początek, jeśli nie planujemy szybkiej ekspansji i budowy dużego serwisu, możemy zamówić najmniejszy serwer 1 GB.

Zobacz Linuxpl.com >>>

Jak zamówić hosting – krok po kroku

Zamawiając serwer będziemy zakładać również konto. Wystarczy uzupełnić wszystkie swoje dane i zatwierdzić.

E-mail powitalny po zamówieniu hostingu będzie zawierał dane naszego konta oraz serwera – w tym adresy DNS (Domain Name System – czyli protokuł komunikacyjny dzięki któremu możliwe jest przywołanie danej witryny – odwołując nazwę domeny do jej adresu IP).

Jak zamówić domenę – krok po kroku

Tak samo jak z Liniuxpl.com zakup domeny polecam na podstawie swojego researchu. Polecam skorzystanie z usług OVH, które umożliwia nam zakup domen PL już od około 12 PLN, oraz opłatą za przedłużenie za ok 40 PLN.

Zamawiając domenę najlepiej od razu uzupełnić adresy DNS serwera, dzięki czemu szybko i sprawnie rozpoczniemy nasze działania w sieci. Pamiętajmy jednak, że nie nastąpi to od razu. Najpierw nasze zamówienie musi zostać wysłane do NASK, obsługującego domeny .PL.

Przedostatnim krokiem będzie zdefiniowanie domeny w panelu Linuxpl.com – klikając  „dodaj domenę„, następnie możemy przejść  już do aplikacji i zainstalować silnik WordPress.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *