Nowy startup edukacyjny z misją – Mózgi.pl

Poruszając tematykę parentingową bardzo ważne jest dokładnie sprawdzenie przekazywanych dalej informacji. Odpowiednie dbanie o zdrowie naszych dzieci to zagadnienie, do którego nie można podchodzić „po macoszemu”. Dlatego tak ważne jest opieranie się wyłącznie o źródła naukowe.

Czy wiecie jakie są naukowo uwodnione sposoby na chorobę lokomocyjną? Jak powinno się postępować z gorączką czy kolką? Otóż okazuje, się że badania wskazują na działanie wielu rozwiązań, o których część z nas nawet nie słyszała.

  • Noszenie, kołysanie i bujanie dziecka pomaga mu się wyciszyć
  • Jednostajne dźwięki lub śpiew relaksują i usypiają dzieci
  • Ogrzanie, masowanie i odpowiednia pozycja ciała pozwalają na rozluźnienie brzuszka dziecka
  • Leki i herbatki ziołowe mogą mieć działanie uspokajające, wyciszające lub wspierające działanie jelit

To tylko niektóre z rozwiązań, które można zastsować i właśnie w kontekście zasięgania tak praktycznej i ważnej wiedzy pragnę Wam dzisiaj przedstawić ciekawą inicjatywę społeczno-edukacyjną – Mózgi.pl

Czym zajmuje się serwis Mozgi.pl?

Przede wszystkim weryfikowaniem i dementowaniem różnego rodzaju mitów oraz tak zwanych fake newsów, które cały czas zalewają internet! Administratorzy oraz aktywni użytkownicy cały czas poszukują rzetelnych źródeł informacji i na ich podstawie konstruują researche, które faktycznie mogą poszerzać wiedzę w wielu dziedzinach. To dlatego jest to idealny serwis zarówno dla dzieci i nastolatków, których światopogląd dopiero się kształtuje, jak i dorosłych, którzy poszukują odpowiedzi na dane pytania w oparciu o źródła naukowe.

Czego dotyczą wiadomości zbierane przez Mozgi.pl?

Tematyka Mózgów dotyka każdej sfery życia – od parentingu, żywienia i diety, przez zdrowie aż po urodę. Słyszeliście dla przykładu o wyjątkowym działaniu przeciwzmarszczkowym kwasu hialuronowego i kolagenu? Otóż okazuje się on mitem. Informacje w artykułach posegregowane są w taki sposób, aby zapewnić łatwy dostęp także dla nowych użytkowników.

Doskonałym rozwiązaniem jest także fakt, iż każdy z użytkowników może podsyłać nowe tematy oraz samemu tworzyć wiadomości oparte na rzetelnych źródłach. Dzięki temu Mózgi.pl to żywa społeczność, która cały czas się rozwija i pomaga sobie nawzajem w poszerzaniu wiedzy, a także zainteresowań.

Więcej: https://mozgi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *