Jak otworzyć sklep online? Przegląd oprogramowań sklepów internetowych

Otwarcie sklepu internetowego wymaga długich i dokładnych przygotowań. Wybór odpowiedniego silnika sklepu to nie łatwa decyzja – każdy z nich ma swoje wady i zalety, ważne aby dobrze przeanalizować czego potrzebujemy, oraz które z dostępnych oprogramowań pozwoli nam sprawnie funkcjonować w branży e-commerce. Jakie są wady i zalety każdego z popularniejszych silników sklepowych?

Woocommerce

WooCommerce to darmowa wtyczka, która rozszerza WordPress o funkcje sklepu internetowego. Produkt powstał w celu ułatwienia właścicielom sklepów i deweloperom sprzedaży online. Wtyczka pomaga prezentować oferowane produkty fizyczne i cyfrowe, wraz z ich wariantami i konfiguracjami. Woocommerce pozwala kontrolować cenę i sposób wysyłki produktów zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Do dyspozycji sprzedawcy wtyczka zapewnia też dostęp do wielu opcji płatności (karta kredytowa, PayPal, płatności za pobraniem i klasyczne przelewy bankowe). Wtyczka jest bardzo rozbudowana, posiada wiele możliwości ustawień indywidualnych, kontrolę podatków, stanów magazynowych oraz kont użytkowników.

Jakie są największe zalety Woocommerce?

– bezpłatne rozwiązanie
– intuicyjny CMS (system zarządzania treścią)
– wiele darmowych wtyczek, umożliwiających modyfikację, rozbudowę strony i oferty na setki sposobów
– duża dostępność szablonów – zarówno tych darmowych, jak i płatnych
– ogromna liczba poradników oraz artykułów na temat WordPressa, dzięki czemu każdy – nawet osoby bez doświadczenia w tym zakresie, poradzą sobie z edycją strony
– łatwe dostosowanie do potrzeb pozycjonerskich

Jakie są największe wady Woocommerce?

– bardziej zaawansowane modyfikacje szablonu, wymagają znajomości PHP
– duża ilość zainstalowanych wtyczek może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie sklepu – błędy
– pojawia się wiele przesłanek, że Woocommerce jest łatwym celem dla hackerów, jednak jest wiele wtyczek zabezpieczających stronę, z których możemy skorzystać

IAI Shop

IAI Shop to profesjonalny i w pełni sprawdzony system do tworzenia oraz obsługi hurtowni i sklepów. Dzięki IAI Shop można prowadzić sprzedaż zarówno przez stronę internetową, portale aukcyjne oraz za pomocą urządzeń mobilnych. Możliwa jest tu również obsługa różnych walut i języków, co sprawia, że sklep świadczyć może także sprzedaż zagraniczną. Dzięki IAI Shop zarządzanie sklepem stanie się szybkie, łatwe i przyjemne, nawet jeśli sprzedaż odbywa się jednocześnie na różnych stronach i portalach.

Click Shop

Click Shop to chyba jeden z najbardziej intuicyjnych CMSów, który jest niezwykle prosty w obsłudze. To nowoczesne rozwiązanie pomaga zarządzać zarówno dostępnym w sklepie towarem, zamówieniami, jak również przesyłkami oraz metodami płatności. Oprogramowanie jest szczególnie pomocne w przypadku jednoczesnej sprzedaży na przykład na stronie i portalu aukcyjnym. Click Shop oferuje jednak niewielką ilość szablonów za które nie trzeba dodatkowo płacić. Click Shop ma dużą ilość narzędzi, pozwalających zintegrować sklep z zewnętrznymi aplikacjami czy serwisami, takimi jak iFirma, Sales Manago, aPaczka, DHL, platności PayU, czy porównywarki produktów.

Redcart

Redcart to kompletne oprogramowanie przeznaczone dla hurtowni internetowych oraz dla sklepów detalicznych. Oferuje możliwość pełnej integracji narzędzia z innymi sklepami internetowymi, co jest szczególnie przydatne w przypadku prowadzenia hurtowni online z uslugą dropshipping. Oprogramowanie daje możliwość wykonania sklepu internetowego „pod klucz”.

Dalsza część wkrótce…

One thought on “Jak otworzyć sklep online? Przegląd oprogramowań sklepów internetowych”

  1. Agata1363 says:

    Wchodzę sobie na forum, a tu taki ciekawy wątek. Fajne macie podejście do niektórych spraw. Jak dobrze, że ludzie są tak różnorodni, w przeciwnym razie umarlibyśmy z nudów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *